Antalya European Grand Prix 2021
Antalya European Grand Prix 2021
World Archery Europe (WAE)
Antalya (TUR), 7-11 Apr 2021
Antalya European Grand Prix 2021
Entries by Name
NameTargetCountryEventSession
A
ABDOLLAHI Mahta43AIRI - IR IRANRecurve WomenQualification Round RW & CM
ABDULKHAMIDOV Shokhjakhon52AUZB - UZBEKISTANRecurve MenQualification Round RM & CW
ABDUSATTOROVA Ziyodakhon33AUZB - UZBEKISTANRecurve WomenQualification Round RW & CM
ACHA Pablo46AESP - SPAINRecurve MenQualification Round RM & CW
ACHILIE Ovidiu53BROU - ROMANIACompound MenQualification Round RW & CM
ADICEOM Audrey6AFRA - FRANCERecurve WomenQualification Round RW & CM
ADRIAENSEN Ben30BBEL - BELGIUMRecurve MenQualification Round RM & CW
AK Samet6BTUR - TURKEYRecurve MenQualification Round RM & CW
ALIPOOR Niloofar41AIRI - IR IRANRecurve WomenQualification Round RW & CM
ALIYEV Mahammadali43BAZE - AZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM & CW
AMAISTROAIE Madalina20BROU - ROMANIARecurve WomenQualification Round RW & CM
ANAGOZ Yasemin42BTUR - TURKEYRecurve WomenQualification Round RW & CM
ANDREOLI Tatiana23BITA - ITALYRecurve WomenQualification Round RW & CM
ARTAKHINOVA Stepanida56ARUS - RUSSIACompound WomenQualification Round RM & CW
ASHRAFI Sadegh53BIRI - IR IRANRecurve MenQualification Round RM & CW
AVDEEVA Natalia57ARUS - RUSSIACompound WomenQualification Round RM & CW
AYDIN Ali5BTUR - TURKEYRecurve MenQualification Round RM & CW
B
BALOGH Matyas Laszlo8BHUN - HUNGARYRecurve MenQualification Round RM & CW
BALTAKOV Tsyren33ARUS - RUSSIARecurve MenQualification Round RM & CW
BALZHANOVA Viktoria59ARUS - RUSSIACompound WomenQualification Round RM & CW
BANASZAK Jakub11BPOL - POLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
BANCHEV Ivan27BBUL - BULGARIARecurve MenQualification Round RM & CW
BARANKOVA Denisa27ASVK - SLOVAKIARecurve WomenQualification Round RW & CM
BARBELIN Lisa8AFRA - FRANCERecurve WomenQualification Round RW & CM
BASARAN Ezgi41BTUR - TURKEYRecurve WomenQualification Round RW & CM
BASHKIREV Alexey51ARUS - RUSSIACompound MenQualification Round RW & CM
BASIURAS Michal13BPOL - POLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
BAUER Katharina24AGER - GERMANYRecurve WomenQualification Round RW & CM
BAZARZHAPOV Galsan30ARUS - RUSSIARecurve MenQualification Round RM & CW
BOARI Lucilla25BITA - ITALYRecurve WomenQualification Round RW & CM
BOEHNKE Julia65AGER - GERMANYCompound WomenQualification Round RM & CW
BOSANSKY Jozef57ASVK - SLOVAKIACompound MenQualification Round RW & CM
BOSTAN Yesim63BTUR - TURKEYCompound WomenQualification Round RM & CW
BUDAEVA Viktoria3BRUS - RUSSIARecurve WomenQualification Round RW & CM
BUDAZHAPOVA Tuiana8BRUS - RUSSIARecurve WomenQualification Round RW & CM
BUDEN Domagoj60ACRO - CROATIACompound MenQualification Round RW & CM
BULAEV Anton49ARUS - RUSSIACompound MenQualification Round RW & CM
BUZEK Vladimir56ASVK - SLOVAKIACompound MenQualification Round RW & CM
C
CAGIRAN Evren59BTUR - TURKEYCompound MenQualification Round RW & CM
CANALES Elia29BESP - SPAINRecurve WomenQualification Round RW & CM
CASTRO Daniel43AESP - SPAINRecurve MenQualification Round RM & CW
CEBRIAN Sandra32BESP - SPAINRecurve WomenQualification Round RW & CM
CERNI Lovro29ACRO - CROATIARecurve MenQualification Round RM & CW
CHERKEZOVA Arina60ARUS - RUSSIACompound WomenQualification Round RM & CW
CHIRAULT Thomas21AFRA - FRANCERecurve MenQualification Round RM & CW
COHENDET Angeline7AFRA - FRANCERecurve WomenQualification Round RW & CM
COSKUN Gulnaz43BTUR - TURKEYRecurve WomenQualification Round RW & CM
D
D'AMOUR Nicholas7AISV - VIRGIN ISLANDS, USRecurve MenQualification Round RM & CW
DAMBAEV Alexander50ARUS - RUSSIACompound MenQualification Round RW & CM
DANIEL Lucas19AFRA - FRANCERecurve MenQualification Round RM & CW
DE GIULI Clementine65BSUI - SWITZERLANDCompound WomenQualification Round RM & CW
DE GIULI Valentine33BSUI - SWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
DE SMEDT Jarno29BBEL - BELGIUMRecurve MenQualification Round RM & CW
DE VELASCO Ines30BESP - SPAINRecurve WomenQualification Round RW & CM
DEINEKO Iliana37BSUI - SWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
DEMAKOV Iurii53ARUS - RUSSIACompound MenQualification Round RW & CM
DESTROOPER Charlotte16ABEL - BELGIUMRecurve WomenQualification Round RW & CM
DUCHON Juraj48ASVK - SLOVAKIARecurve MenQualification Round RM & CW
DUCHON Miroslav50ASVK - SLOVAKIARecurve MenQualification Round RM & CW
DZIOMINSKAYA Karyna13ABLR - BELARUSRecurve WomenQualification Round RW & CM
E
EBERMANN Erik38BCZE - CZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round RM & CW
ELMAAGACLI Gizem62BTUR - TURKEYCompound WomenQualification Round RM & CW
F
FABER Florian42ASUI - SWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
FERNANDEZ INFANTE Leyre31BESP - SPAINRecurve WomenQualification Round RW & CM
FERS Spela28BSLO - SLOVENIARecurve WomenQualification Round RW & CM
FICHET Romain23AFRA - FRANCERecurve MenQualification Round RM & CW
FLORENT Anaëlle4AFRA - FRANCERecurve WomenQualification Round RW & CM
FRANGILLI Michele21BITA - ITALYRecurve MenQualification Round RM & CW
FUSEK Olga35BSUI - SWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
G
GAFUROV Zokirjon54AUZB - UZBEKISTANRecurve MenQualification Round RM & CW
GAHRAMANOV Zaur42BAZE - AZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM & CW
GALIAZZO Marco23BITA - ITALYRecurve MenQualification Round RM & CW
GASIMOVA Ozay38BAZE - AZERBAIJANRecurve WomenQualification Round RW & CM
GAUBIL Melanie9AFRA - FRANCERecurve WomenQualification Round RW & CM
GAZOZ Mete7BTUR - TURKEYRecurve MenQualification Round RM & CW
GERSTER Simone34BSUI - SWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
GOMBOEVA Svetlana7BRUS - RUSSIARecurve WomenQualification Round RW & CM
GONCALVES Luis18APOR - PORTUGALRecurve MenQualification Round RM & CW
GRAFMANS Florian51BGER - GERMANYCompound MenQualification Round RW & CM
GRAPOVA Klara18ACZE - CZECH REPUBLICRecurve WomenQualification Round RW & CM
GSTOETTNER Andreas38AAUT - AUSTRIARecurve MenQualification Round RM & CW
H
HABJAN MALAVASIC Den46BSLO - SLOVENIARecurve MenQualification Round RM & CW
HAEFELFINGER Roman63ASUI - SWITZERLANDCompound MenQualification Round RW & CM
HAMDORF Sebastian50BGER - GERMANYCompound MenQualification Round RW & CM
HAVELKO Yuriy13AUKR - UKRAINERecurve MenQualification Round RM & CW
HEINCZ Stefan61AAUT - AUSTRIACompound MenQualification Round RW & CM
HENCKELS Jeff18BLUX - LUXEMBOURGRecurve MenQualification Round RM & CW
HLAHULEK Michal37BCZE - CZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round RM & CW
HNYP Solomiya14BUKR - UKRAINERecurve WomenQualification Round RW & CM
HOCEVAR Arnaud61BLUX - LUXEMBOURGCompound MenQualification Round RW & CM
HOIM Emily57BEST - ESTONIACompound WomenQualification Round RM & CW
HOLLAS Leon48BGER - GERMANYCompound MenQualification Round RW & CM
HORACKOVA Marie19ACZE - CZECH REPUBLICRecurve WomenQualification Round RW & CM
HUNBIN Oleksii8AUKR - UKRAINERecurve MenQualification Round RM & CW
HURBAN JR. Vladimir49ASVK - SLOVAKIARecurve MenQualification Round RM & CW
HUSEINOV Ahmad44BAZE - AZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM & CW
I
IDENSEN Elina21AGER - GERMANYRecurve WomenQualification Round RW & CM
IRRASCH Dominik37AAUT - AUSTRIARecurve MenQualification Round RM & CW
IVANYTSKYY Heorhiy12AUKR - UKRAINERecurve MenQualification Round RM & CW
J
JAATMA Lisell59BEST - ESTONIACompound WomenQualification Round RM & CW
JAATMA Robin59AEST - ESTONIACompound MenQualification Round RW & CM
JACQUEY Clement22AFRA - FRANCERecurve MenQualification Round RM & CW
JANGNAS Erika3ASWE - SWEDENRecurve WomenQualification Round RW & CM
K
KALAPURAYIL Rajan39ASUI - SWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
KALASHNIKOV Viktor48ARUS - RUSSIACompound MenQualification Round RW & CM
KAPUSTA Malgorzata62APOL - POLANDCompound WomenQualification Round RM & CW
KARATAYLI Asya44BTUR - TURKEYRecurve WomenQualification Round RW & CM
KAROROV Mirjalol45BUZB - UZBEKISTANRecurve MenQualification Round RM & CW
KAROUKIN Anton3ABLR - BELARUSRecurve MenQualification Round RM & CW
KASPROWSKI Oskar10BPOL - POLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
KAZLOUSKAYA Karyna11ABLR - BELARUSRecurve WomenQualification Round RW & CM
KIVILO Karl15AEST - ESTONIARecurve MenQualification Round RM & CW
KLEIN Pit17BLUX - LUXEMBOURGRecurve MenQualification Round RM & CW
KNYAZEVA Elizaveta61ARUS - RUSSIACompound WomenQualification Round RM & CW
KOSE Zeynep40BTUR - TURKEYRecurve WomenQualification Round RW & CM
KOVACIC Tihana17ACRO - CROATIARecurve WomenQualification Round RW & CM
KOZHOKAR Ivan10AUKR - UKRAINERecurve MenQualification Round RM & CW
KRESALA Josef39BCZE - CZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round RM & CW
KRIPPENDORF Tim47BGER - GERMANYCompound MenQualification Round RW & CM
KROPPEN Michelle22AGER - GERMANYRecurve WomenQualification Round RW & CM
KUCUK Oguzhan3BTUR - TURKEYRecurve MenQualification Round RM & CW
KURATNIK Aliaksandra15ABLR - BELARUSRecurve WomenQualification Round RW & CM
L
LANDI Vanessa24BITA - ITALYRecurve WomenQualification Round RW & CM
LAUBE Marcus52BGER - GERMANYCompound MenQualification Round RW & CM
LIAHUSHEU Aliaksandr4ABLR - BELARUSRecurve MenQualification Round RM & CW
LILIENTHAL Triinu18BEST - ESTONIARecurve WomenQualification Round RW & CM
LIPPAND Hanna Liina58BEST - ESTONIACompound WomenQualification Round RM & CW
LONGOVA Alexandra26ASVK - SLOVAKIARecurve WomenQualification Round RW & CM
LUEPKEMANN Henning49BGER - GERMANYCompound MenQualification Round RW & CM
LUKA Arnez47BSLO - SLOVENIARecurve MenQualification Round RM & CW
M
MACHAN Maros51ASVK - SLOVAKIARecurve MenQualification Round RM & CW
MAIER Johannes35BGER - GERMANYRecurve MenQualification Round RM & CW
MAKAREVYCH Sergii11AUKR - UKRAINERecurve MenQualification Round RM & CW
MAKHMUDOVA Maftuna35AUZB - UZBEKISTANRecurve WomenQualification Round RW & CM
MAKHNENKO Artem34ARUS - RUSSIARecurve MenQualification Round RM & CW
MARCHENKO Veronika15BUKR - UKRAINERecurve WomenQualification Round RW & CM
MARUSAVA Hanna10ABLR - BELARUSRecurve WomenQualification Round RW & CM
MATOS Tiago17APOR - PORTUGALRecurve MenQualification Round RM & CW
MATZNER Michael62AAUT - AUSTRIACompound MenQualification Round RW & CM
MENDES COSTA Bruno Americo54BPOR - PORTUGALCompound MenQualification Round RW & CM
MIHALIC Matija27ACRO - CROATIARecurve MenQualification Round RM & CW
MIKLOS Beatrice19BROU - ROMANIARecurve WomenQualification Round RW & CM
MIRCA Alexandra10BMDA - MOLDOVARecurve WomenQualification Round RW & CM
MLINARIC Amanda61BCRO - CROATIACompound WomenQualification Round RM & CW
MODIC Stas60BSLO - SLOVENIACompound MenQualification Round RW & CM
MOHAMED Sherif26AEGY - EGYPTRecurve MenQualification Round RM & CW
MOREH Tamas15BROU - ROMANIARecurve MenQualification Round RM & CW
MUSOLESI Federico24BITA - ITALYRecurve MenQualification Round RM & CW
MYSZOR Wioleta30APOL - POLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
N
NAPLOSZEK Slawomir9BPOL - POLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
NEMATI Zahra45AIRI - IR IRANRecurve WomenQualification Round RW & CM
NESPOLI Mauro19BITA - ITALYRecurve MenQualification Round RM & CW
NIKITSIONAK Raman2ABLR - BELARUSRecurve MenQualification Round RM & CW
O
OLARU Dan1BMDA - MOLDOVARecurve MenQualification Round RM & CW
OONA Mart16AEST - ESTONIARecurve MenQualification Round RM & CW
ORUC Furkan58BTUR - TURKEYCompound MenQualification Round RW & CM
OSIPOVA Elena4BRUS - RUSSIARecurve WomenQualification Round RW & CM
P
PAOLI Alessandro20BITA - ITALYRecurve MenQualification Round RM & CW
PARNAT Reena17BEST - ESTONIARecurve WomenQualification Round RW & CM
PASQUALUCCI David22BITA - ITALYRecurve MenQualification Round RM & CW
PAVLIK Marcel55ASVK - SLOVAKIACompound MenQualification Round RW & CM
PAVLOVA Anastasia16BUKR - UKRAINERecurve WomenQualification Round RW & CM
PENDOV Todor25BBUL - BULGARIARecurve MenQualification Round RM & CW
PERFILYEVA Darya58ARUS - RUSSIACompound WomenQualification Round RM & CW
PEROVA Ksenia5BRUS - RUSSIARecurve WomenQualification Round RW & CM
PICHONNAZ Maxine36BSUI - SWITZERLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
PIMMINGER Petra40AAUT - AUSTRIARecurve WomenQualification Round RW & CM
PIRALI NAJAFABADI Amin54BIRI - IR IRANRecurve MenQualification Round RM & CW
PLIHON Pierre20AFRA - FRANCERecurve MenQualification Round RM & CW
PODKRAJŠEK Sergej49BSLO - SLOVENIARecurve MenQualification Round RM & CW
POPOV Vitalii31ARUS - RUSSIARecurve MenQualification Round RM & CW
PRILEPOV Anton6ABLR - BELARUSRecurve MenQualification Round RM & CW
PRZYBYLSKI Lukasz54APOL - POLANDCompound MenQualification Round RW & CM
R
RAHMANI Sogand42AIRI - IR IRANRecurve WomenQualification Round RW & CM
RAVIV Shlomo47AISR - ISRAELCompound MenQualification Round RW & CM
RAVNIKAR Ziga50BSLO - SLOVENIARecurve MenQualification Round RM & CW
REBAGLIATI Chiara22BITA - ITALYRecurve WomenQualification Round RW & CM
REMAR Alen28ACRO - CROATIARecurve MenQualification Round RM & CW
RIEGER Cedric32BGER - GERMANYRecurve MenQualification Round RM & CW
RIESS Nina38AAUT - AUSTRIARecurve WomenQualification Round RW & CM
RINCHINO Chingese52ARUS - RUSSIACompound MenQualification Round RW & CM
RODIONOVA Polina13BUKR - UKRAINERecurve WomenQualification Round RW & CM
ROOS Senna28BBEL - BELGIUMRecurve MenQualification Round RM & CW
RUBAN Viktor9AUKR - UKRAINERecurve MenQualification Round RM & CW
RUFER Thomas41ASUI - SWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
RZASA-LENIART Joanna31APOL - POLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
S
SANCHEZ ANTOKU Ken45AESP - SPAINRecurve MenQualification Round RM & CW
SANCHEZ Yun47AESP - SPAINRecurve MenQualification Round RM & CW
SCHORI Andre40ASUI - SWITZERLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
SCHWARZ Charline25AGER - GERMANYRecurve WomenQualification Round RW & CM
SCHWEIGHOFER Julian36AAUT - AUSTRIARecurve MenQualification Round RM & CW
SEDIVY Simon58ASVK - SLOVAKIACompound MenQualification Round RW & CM
SEYWERT Gilles62BLUX - LUXEMBOURGCompound MenQualification Round RW & CM
SHABANI Reza51BIRI - IR IRANRecurve MenQualification Round RM & CW
SHANNY Itay14AISR - ISRAELRecurve MenQualification Round RM & CW
SHKOLNA Mariya63ALUX - LUXEMBOURGCompound WomenQualification Round RM & CW
SHOJAMEHR Shiva44AIRI - IR IRANRecurve WomenQualification Round RW & CM
SICHENIKOVA Lidiia11BUKR - UKRAINERecurve WomenQualification Round RW & CM
SIERAKOWSKI Kacper12BPOL - POLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
SIKALO Yelyzaveta12BUKR - UKRAINERecurve WomenQualification Round RW & CM
SLANA Teja27BSLO - SLOVENIARecurve WomenQualification Round RW & CM
SMIALKOWSKA Magdalena32APOL - POLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
SOBAL Nina12ABLR - BELARUSRecurve WomenQualification Round RW & CM
SODIKOV Jamshid53AUZB - UZBEKISTANRecurve MenQualification Round RM & CW
SOLDATENKO Anastasiya34AUZB - UZBEKISTANRecurve WomenQualification Round RW & CM
SOLERA Jose Manuel44AESP - SPAINRecurve MenQualification Round RM & CW
STEPANOVA Inna6BRUS - RUSSIARecurve WomenQualification Round RW & CM
STRAJHAR Gasper48BSLO - SLOVENIARecurve MenQualification Round RM & CW
STRAKA Elisabeth39AAUT - AUSTRIARecurve WomenQualification Round RW & CM
SUZER Ayse Bera64BTUR - TURKEYCompound WomenQualification Round RM & CW
SZAFRAN Marek14BPOL - POLANDRecurve MenQualification Round RM & CW
T
TARTLER Elisa20AGER - GERMANYRecurve WomenQualification Round RW & CM
TETSMANN Maris60BEST - ESTONIACompound WomenQualification Round RM & CW
TIMPU Mario16BROU - ROMANIARecurve MenQualification Round RM & CW
TKACHENKO Milana9BPOR - PORTUGALRecurve WomenQualification Round RW & CM
TOBOLEWSKA Anna29APOL - POLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM
TODOROV Vasko26BBUL - BULGARIARecurve MenQualification Round RM & CW
TOLBA Youssof25AEGY - EGYPTRecurve MenQualification Round RM & CW
TONETTA Elena21BITA - ITALYRecurve WomenQualification Round RW & CM
TRATSIAK Natallia14ABLR - BELARUSRecurve WomenQualification Round RW & CM
TSARANKOU Sviataslau1ABLR - BELARUSRecurve MenQualification Round RM & CW
TSIARETA Anton5ABLR - BELARUSRecurve MenQualification Round RM & CW
TSYBIKZHAPOV Aldar35ARUS - RUSSIARecurve MenQualification Round RM & CW
TSYNGUEV Beligto32ARUS - RUSSIARecurve MenQualification Round RM & CW
TUMER Ulas Berkim4BTUR - TURKEYRecurve MenQualification Round RM & CW
U
UMER Ana26BSLO - SLOVENIARecurve WomenQualification Round RW & CM
UNRUH Florian36BGER - GERMANYRecurve MenQualification Round RM & CW
UNRUH Lisa23AGER - GERMANYRecurve WomenQualification Round RW & CM
V
VALLADONT Jean-Charles24AFRA - FRANCERecurve MenQualification Round RM & CW
VAZIRI TEYMOORLOOEI Milad52BIRI - IR IRANRecurve MenQualification Round RM & CW
VENGEROV Roman41BAZE - AZERBAIJANRecurve MenQualification Round RM & CW
VILLARD Laurena5AFRA - FRANCERecurve WomenQualification Round RW & CM
VOZECH Jan40BCZE - CZECH REPUBLICRecurve MenQualification Round RM & CW
W
WECKMUELLER Maximilian34BGER - GERMANYRecurve MenQualification Round RM & CW
WENZL Jennifer64AGER - GERMANYCompound WomenQualification Round RM & CW
WIESER Felix31BGER - GERMANYRecurve MenQualification Round RM & CW
WIESER Moritz33BGER - GERMANYRecurve MenQualification Round RM & CW
WOELL Martina37AAUT - AUSTRIARecurve WomenQualification Round RW & CM
Y
YETIM Muhammed56BTUR - TURKEYCompound MenQualification Round RW & CM
YILDIRMIS Muhammed Abdullah2BTUR - TURKEYRecurve MenQualification Round RM & CW
YILDIZ Yakup57BTUR - TURKEYCompound MenQualification Round RW & CM
YUNUSOVA Kamola36AUZB - UZBEKISTANRecurve WomenQualification Round RW & CM
Z
ZAMANOVA Nazrin39BAZE - AZERBAIJANRecurve WomenQualification Round RW & CM
ZYZANSKA Sylwia28APOL - POLANDRecurve WomenQualification Round RW & CM

Ianseo on Facebook

Ianseo on Twitter