European 3D Championships – Maribor 2021
European 3D Championships – Maribor 2021
World Archery Europe (WAE)
Maribor (SLO), 29 Aug - 4 Sep 2021
European 3D Championships – Maribor 2021
Entries by Country
NameTargetCategorySession
AUT - AUSTRIA
ALTENBERGER Bettina10DBarebow WomenYellow Course
BERGER Hermann1DInstinctive MenRed Course
BRANDSTÄTTER Martina20BInstinctive WomenYellow Course
ELLERMANN Geraldine20ALongbow WomenRed Course
GETTO Peter6BBarebow MenYellow Course
GRÜNSTEIDL Klaus3AInstinctive MenRed Course
HAMETNER Reinhard14BLongbow MenRed Course
HARG Franz10DLongbow MenRed Course
HINTENAUS Ralph4ACompound MenBlue Course
MÜHLBURGER Alfred11BLongbow MenRed Course
NIEDEREGGER Harald1DBarebow MenYellow Course
NOVI Karin21AInstinctive WomenYellow Course
PABST Marko2CCompound MenBlue Course
PITSCHMANN Johanna18BLongbow WomenRed Course
RONACHER Ingrid18BCompound WomenBlue Course
SCHÖLMBERGER Beate19ALongbow WomenRed Course
STEINWENDER Alois4ABarebow MenYellow Course
STEINWENDER Ulrike11BBarebow WomenYellow Course
URL Günter2BInstinctive MenRed Course
WARBINEK Karin14ABarebow WomenYellow Course
WEINBERGER Claudia19BInstinctive WomenYellow Course
WIENER Nico1BCompound MenBlue Course
BERGER Karin Other Function
BRANDSTÄTTER Klaus Other Function
GRÜNSTEIDL Christa Other Function
KLEIN-WEINBERGER Christian Other Function
LACKNER Uwe Medical Person
PITSCHMANN Martin Team Manager
SCHOEBER Erich Coach
URL Roswitha Other Function
BEL - BELGIUM
GEURTS Brieuc12BCompound MenBlue Course
PUTTEMANS Pieter7AInstinctive MenRed Course
BUL - BULGARIA
BANKOV Tenyo6DBarebow MenYellow Course
CRO - CROATIA
ARACIC Mile7CInstinctive MenRed Course
MAROSEVIC Dario15CLongbow MenRed Course
MUSTAPIC Ivan15ACompound MenBlue Course
STARCEVIC Branko13ACompound MenBlue Course
PETROVIC Zoran Team Manager
CZE - CZECH REPUBLIC
EHL Tomás6CBarebow MenYellow Course
HLADIL Milan8ABarebow MenYellow Course
KORABECNA Jarmila21DInstinctive WomenYellow Course
KOUTNY Jan5CInstinctive MenRed Course
MADURKAY Petr3CInstinctive MenRed Course
MONIKA Nymburska15BBarebow WomenYellow Course
NAVRATILOVA Radka22BInstinctive WomenYellow Course
NIZNANSKY Petr7ABarebow MenYellow Course
REPAK Pavel17CLongbow MenRed Course
BOHM Karel Team Manager
DEN - DENMARK
ANDERSEN Stig7CCompound MenBlue Course
BRUMMER Laila22CLongbow WomenRed Course
CHRISTENSEN Zibrandt2AInstinctive MenRed Course
CHRISTIANSEN Frank1CInstinctive MenRed Course
CSIKÓS József6DCompound MenBlue Course
GRAM Sisse20BCompound WomenBlue Course
GRAM Tonny10DCompound MenBlue Course
HOLTEN Rikke20DInstinctive WomenYellow Course
JOCHUMSEN Johannes11DLongbow MenRed Course
JOHANSEN Martin René6CInstinctive MenRed Course
KJÆR-LEFEVRE Stine22DInstinctive WomenYellow Course
LYSGAARD Jes13BLongbow MenRed Course
OBLING Marianne Malmquist23BLongbow WomenRed Course
QUAADE Ninna23BInstinctive WomenYellow Course
SKJØDT Anders14ALongbow MenRed Course
STREET Per7BBarebow MenYellow Course
WÖLCK Michael8BBarebow MenYellow Course
HAUGE David Team Manager
ESP - SPAIN
CAMPO TELLEZ Casandra12CBarebow WomenYellow Course
CARRION PEREZ Mª Luz15CBarebow WomenYellow Course
FERNANDEZ ALVAREZ Jairo Valentin10CLongbow MenRed Course
FERNANDEZ Cristino13BCompound MenBlue Course
FERNANDEZ LOPEZ Maria del Carmen22CInstinctive WomenYellow Course
GARCIA FERNANDEZ David1ABarebow MenYellow Course
GARRIDO LAZARO Encarna19CLongbow WomenRed Course
IBAÑEZ DEL SAZ Juan Jose5BBarebow MenYellow Course
IRAGO OCONNOR Patricia23CInstinctive WomenYellow Course
IRIARTE LARUMBE Jose Luis13DLongbow MenRed Course
LOPEZ UBAGO Joaquin4AInstinctive MenRed Course
PUCHE GARCIA Monica13DBarebow WomenYellow Course
ROBLES SANCHEZ Guillermo2DInstinctive MenRed Course
RODRIGUEZ Elena23CCompound WomenBlue Course
RODRIGUEZ Jose Maria9BCompound MenBlue Course
SACRISTAN LLADOS Jorge4BCompound MenBlue Course
SANCHEZ MARTINEZ Juan Miguel12BLongbow MenRed Course
SANJORGE GARCIA Melania23ALongbow WomenRed Course
SANTAMARIA MARTIN Ainhoa18DLongbow WomenRed Course
VASCO IÑIGO Montse21CInstinctive WomenYellow Course
VERA BRINGAS Cesar2ABarebow MenYellow Course
VERA MUÑOZ Agustín5BInstinctive MenRed Course
HERNANDO MAGARIÑO Yeray Coach
MONTES Ruben Team Manager
ZLENDER Matija Coach
EST - ESTONIA
KELL Ylle19BLongbow WomenRed Course
SIRKEL-SUVISTE Inge18ALongbow WomenRed Course
WESSELS Jaco17BLongbow MenRed Course
FIN - FINLAND
ALAJA Inke22BLongbow WomenRed Course
ALLEN Petri8AInstinctive MenRed Course
ANDSTRÖM Kirsi14DBarebow WomenYellow Course
GRÖNQVIST Anna-Leena21DLongbow WomenRed Course
JUVANI Juha7BInstinctive MenRed Course
KANGASMAKI Arto12CCompound MenBlue Course
LAURILA Anne18DCompound WomenBlue Course
LOITOKARI Pekka4CCompound MenBlue Course
PARTANEN Juha17ALongbow MenRed Course
RAUNIO Heli19BCompound WomenBlue Course
RUTONEN Mika7DCompound MenBlue Course
VIITANEN Timo5ABarebow MenYellow Course
VAAJAMAKI Vesa Team Manager
FRA - FRANCE
BOUTELEUX Mylene19DCompound WomenBlue Course
CHEVRIER Virginie12BBarebow WomenYellow Course
CREVOISIER Félicien4CBarebow MenYellow Course
GARDEUR Robin11CLongbow MenRed Course
GRIVOTET Christophe9CCompound MenBlue Course
JACKSON David3ABarebow MenYellow Course
LASPERCHES Arnaud10CCompound MenBlue Course
PAUNER Joan7BCompound MenBlue Course
PIERCE Charlotte13BBarebow WomenYellow Course
RAMOS Daniele20DLongbow WomenRed Course
DUBORPER Marina Team Manager
MUSY Frederique Coach
SAUBION Dominique Medical Person
GBR - GREAT BRITAIN
ANNALL James4DBarebow MenYellow Course
CULLEN Jed5AInstinctive MenRed Course
HAKE Sarah16BBarebow WomenYellow Course
SEEZ Carol-Anne15ABarebow WomenYellow Course
STEVENS Terry4BInstinctive MenRed Course
WILLIAMS Emily21BLongbow WomenRed Course
WILLIAMS Victoria14BBarebow WomenYellow Course
WILLIAMS Malcolm Team Manager
GER - GERMANY
LIPPEK Jürgen12ALongbow MenRed Course
PFLUG Sascha1DCompound MenBlue Course
LANGE Peter Coach
HUN - HUNGARY
BORSODI Orsolya19DLongbow WomenRed Course
FABOS Laszlo4DInstinctive MenRed Course
GONDAN Gyorgy2BCompound MenBlue Course
GYORGYNE KERESZT Piroska20CInstinctive WomenYellow Course
KOVACSNE BULIN Andrea12DBarebow WomenYellow Course
KUKORELLI Edit19CInstinctive WomenYellow Course
PAP Mihaly7CBarebow MenYellow Course
RADA Ilona13CBarebow WomenYellow Course
SZEDLAR Janos12ACompound MenBlue Course
SZÍJÁRTÓ László10ACompound MenBlue Course
WINDISCHMANN Mercedesz Team Manager
IRL - IRELAND
CALLISTER Alan John16CLongbow MenRed Course
O'CONNOR Alan15DCompound MenBlue Course
O'CONNOR Orla11DBarebow WomenYellow Course
O'CONNOR Sharon14CBarebow WomenYellow Course
POPPLEWELL Jai17BBarebow WomenYellow Course
ITA - ITALY
BALDO Elisa19ACompound WomenBlue Course
BARBARO Giulia20BLongbow WomenRed Course
BASSI Iuana21ALongbow WomenRed Course
BERTI Ferruccio2BBarebow MenYellow Course
DIANO Fabio9DCompound MenBlue Course
DONATI Michela20AInstinctive WomenYellow Course
DONDI Alfredo12DLongbow MenRed Course
ESPOSITO Eric3DBarebow MenYellow Course
FALETTI Giuliano10ALongbow MenRed Course
FINESSI Monica20ACompound WomenBlue Course
FORNI Marilena23AInstinctive WomenYellow Course
FRANCHINI Irene18ACompound WomenBlue Course
LAZZARONI Enzo6BInstinctive MenRed Course
MELONI Eleonora12ABarebow WomenYellow Course
NOZIGLIA Cinzia10ABarebow WomenYellow Course
PENNACCHI Luciana11ABarebow WomenYellow Course
PITTALUGA Fabio1BInstinctive MenRed Course
PONTREMOLESI Marco11ALongbow MenRed Course
RIGAMONTI Alessandro1BBarebow MenYellow Course
SACCHETTI Paola18CLongbow WomenRed Course
SEIMANDI Giuseppe2ACompound MenBlue Course
SORIA Fedele3DInstinctive MenRed Course
SUT Jesse1ACompound MenBlue Course
VANNINI Sabrina19AInstinctive WomenYellow Course
BOTTO Giorgio Team Manager
FORTE Elena Delegation Official
SCARAMUZZA Vincenzo Coach
LAT - LATVIA
NOVADS Kristaps10BLongbow MenRed Course
RJABKOVA Marina13ABarebow WomenYellow Course
NOR - NORWAY
ANZJOEN Stein15BLongbow MenRed Course
BAKKE Terje2CInstinctive MenRed Course
BERG Lars9ACompound MenBlue Course
BRANDTZAEG Janne17CBarebow WomenYellow Course
BRYNE Rolf I6DInstinctive MenRed Course
HALDORHAMN Hilde M22AInstinctive WomenYellow Course
HANSEN Kjell Kristian16DLongbow MenRed Course
HELLAND Atle6BCompound MenBlue Course
OYEN Eddie7ACompound MenBlue Course
SIGVARTSEN Morten13ALongbow MenRed Course
SORLIE Lars M2DBarebow MenYellow Course
STOROIEN Bjorn4CInstinctive MenRed Course
EDVARDSEN Rune Team Manager
MICHAELSEN Tove Mette Coach
ODDEN Asle Morten Other Function
STENSGAARD Per Christian Other Function
RUS - RUSSIA
ABATUROV Viacheslav15CCompound MenBlue Course
ALKIN Viktor3BInstinctive MenRed Course
BLANTER Yulia10BBarebow WomenYellow Course
BUDIAK Vitalii2CBarebow MenYellow Course
KALUGIN Viacheslav6ACompound MenBlue Course
LEBEDEVA Alexandra23ACompound WomenBlue Course
MELENTEV Oleg16ALongbow MenRed Course
PODDEVALIN Mikhail12CLongbow MenRed Course
SUSLOVA Elena16CBarebow WomenYellow Course
TARASOV Victor13DCompound MenBlue Course
SLO - SLOVENIA
GRAD Matej3CBarebow MenYellow Course
HORVAT Kristijan5DInstinctive MenRed Course
IZGORSEK Andreja11CBarebow WomenYellow Course
KELVISAR Klemen5CBarebow MenYellow Course
KOSEC Dolores20CCompound WomenBlue Course
KOSTANJEVEC Ana23BCompound WomenBlue Course
LJUBEJ Tanja20CLongbow WomenRed Course
MAVRIC PLESKO Irena22ALongbow WomenRed Course
MODIC Stas6CCompound MenBlue Course
NOLIMAL Renata21CLongbow WomenRed Course
PAVACIC Mojca19DInstinctive WomenYellow Course
PAVACIC Sandi8CInstinctive MenRed Course
PLESKO Roman14CLongbow MenRed Course
SITAR Dejan4DCompound MenBlue Course
SPINELLI Iztok1CBarebow MenYellow Course
ROZMANEC Franci Team Manager
SRB - SERBIA
CVEJIC Alexandre12DCompound MenBlue Course
GRAHOVAC Nebojsa8CBarebow MenYellow Course
PAREZANOVIC Vladimir5DBarebow MenYellow Course
PATAKI Zoltan13CCompound MenBlue Course
VARJU Dejan15BCompound MenBlue Course
SVK - SLOVAKIA
DARAZS Ladislav15ALongbow MenRed Course
GAVAC Juraj8DInstinctive MenRed Course
MALEK Peter6AInstinctive MenRed Course
MALKOVA Erika21BInstinctive WomenYellow Course
PASKULIAK Robert7DInstinctive MenRed Course
SWE - SWEDEN
ANDERLE Mikael1CCompound MenBlue Course
ASELL Stine10CBarebow WomenYellow Course
BAGGE Henning4BBarebow MenYellow Course
BERGHUVUD Asa-Lena23CLongbow WomenRed Course
BLOMKVIST Sven8BInstinctive MenRed Course
FOGELBY Mikael13CLongbow MenRed Course
JOHANSSON Rickard2DCompound MenBlue Course
KARLSSON Ida18CCompound WomenBlue Course
LEPPÄNEN Marko14DLongbow MenRed Course
MALMSTRÖM Yngve6ABarebow MenYellow Course
NILSSON Mattias10BCompound MenBlue Course
NORBERG Emil16BLongbow MenRed Course
OSTERLUND Helena16ABarebow WomenYellow Course
PEDERSEN Brian1AInstinctive MenRed Course
PETTERSSON Leo3BBarebow MenYellow Course
ROSÉN OLLAS Susanne17ABarebow WomenYellow Course
SODERSTEN Lisa19CCompound WomenBlue Course
ANTMAN Viola Coach
NORDSVAN Lennart Team Manager
PETTERSSON Lars-Ove Other Function

Ianseo on Facebook

Ianseo on Twitter