European 3D Championships – Maribor 2021
European 3D Championships – Maribor 2021
World Archery Europe (WAE)
Maribor (SLO), 29 Aug - 4 Sep 2021
European 3D Championships – Maribor 2021
Entries by Event
TargetRankNameSession
CM  Compound Men
AUT - AUSTRIA
4A HINTENAUS RalphBlue Course
2C PABST MarkoBlue Course
1B28WIENER NicoBlue Course
BEL - BELGIUM
12B GEURTS BrieucBlue Course
CRO - CROATIA
15A MUSTAPIC IvanBlue Course
13A STARCEVIC BrankoBlue Course
DEN - DENMARK
7C ANDERSEN StigBlue Course
6D CSIKÓS JózsefBlue Course
10D GRAM TonnyBlue Course
ESP - SPAIN
13B FERNANDEZ CristinoBlue Course
9B RODRIGUEZ Jose MariaBlue Course
4B SACRISTAN LLADOS JorgeBlue Course
FIN - FINLAND
12C KANGASMAKI ArtoBlue Course
4C LOITOKARI PekkaBlue Course
7D RUTONEN MikaBlue Course
FRA - FRANCE
9C GRIVOTET ChristopheBlue Course
10C LASPERCHES ArnaudBlue Course
7B PAUNER JoanBlue Course
GER - GERMANY
1D PFLUG SaschaBlue Course
HUN - HUNGARY
2B GONDAN GyorgyBlue Course
12A SZEDLAR JanosBlue Course
10A SZÍJÁRTÓ LászlóBlue Course
IRL - IRELAND
15D O'CONNOR AlanBlue Course
ITA - ITALY
9D DIANO FabioBlue Course
2A SEIMANDI GiuseppeBlue Course
1A164SUT JesseBlue Course
NOR - NORWAY
9A BERG LarsBlue Course
6B HELLAND AtleBlue Course
7A OYEN EddieBlue Course
RUS - RUSSIA
15C ABATUROV ViacheslavBlue Course
6A KALUGIN ViacheslavBlue Course
13D TARASOV VictorBlue Course
SLO - SLOVENIA
6C50MODIC StasBlue Course
4D142SITAR DejanBlue Course
SRB - SERBIA
12D CVEJIC AlexandreBlue Course
13C PATAKI ZoltanBlue Course
15B VARJU DejanBlue Course
SWE - SWEDEN
1C ANDERLE MikaelBlue Course
2D JOHANSSON RickardBlue Course
10B NILSSON MattiasBlue Course
CW  Compound Women
AUT - AUSTRIA
18B RONACHER IngridBlue Course
DEN - DENMARK
20B GRAM SisseBlue Course
ESP - SPAIN
23C RODRIGUEZ ElenaBlue Course
FIN - FINLAND
18D260LAURILA AnneBlue Course
19B RAUNIO HeliBlue Course
FRA - FRANCE
19D BOUTELEUX MyleneBlue Course
ITA - ITALY
19A BALDO ElisaBlue Course
20A FINESSI MonicaBlue Course
18A36FRANCHINI IreneBlue Course
RUS - RUSSIA
23A LEBEDEVA AlexandraBlue Course
SLO - SLOVENIA
20C154KOSEC DoloresBlue Course
23B KOSTANJEVEC AnaBlue Course
SWE - SWEDEN
18C KARLSSON IdaBlue Course
19C SODERSTEN LisaBlue Course
BM  Barebow Men
AUT - AUSTRIA
6B GETTO PeterYellow Course
1D NIEDEREGGER HaraldYellow Course
4A STEINWENDER AloisYellow Course
BUL - BULGARIA
6D BANKOV TenyoYellow Course
CZE - CZECH REPUBLIC
6C EHL TomásYellow Course
8A HLADIL MilanYellow Course
7A NIZNANSKY PetrYellow Course
DEN - DENMARK
7B STREET PerYellow Course
8B WÖLCK MichaelYellow Course
ESP - SPAIN
1A GARCIA FERNANDEZ DavidYellow Course
5B IBAÑEZ DEL SAZ Juan JoseYellow Course
2A VERA BRINGAS CesarYellow Course
FIN - FINLAND
5A VIITANEN TimoYellow Course
FRA - FRANCE
4C CREVOISIER FélicienYellow Course
3A JACKSON DavidYellow Course
GBR - GREAT BRITAIN
4D ANNALL JamesYellow Course
HUN - HUNGARY
7C PAP MihalyYellow Course
ITA - ITALY
2B BERTI FerruccioYellow Course
3D ESPOSITO EricYellow Course
1B RIGAMONTI AlessandroYellow Course
NOR - NORWAY
2D SORLIE Lars MYellow Course
RUS - RUSSIA
2C BUDIAK VitaliiYellow Course
SLO - SLOVENIA
3C GRAD MatejYellow Course
5C KELVISAR KlemenYellow Course
1C SPINELLI IztokYellow Course
SRB - SERBIA
8C GRAHOVAC NebojsaYellow Course
5D PAREZANOVIC VladimirYellow Course
SWE - SWEDEN
4B BAGGE HenningYellow Course
6A MALMSTRÖM YngveYellow Course
3B PETTERSSON LeoYellow Course
BW  Barebow Women
AUT - AUSTRIA
10D ALTENBERGER BettinaYellow Course
11B STEINWENDER UlrikeYellow Course
14A WARBINEK KarinYellow Course
CZE - CZECH REPUBLIC
15B MONIKA NymburskaYellow Course
ESP - SPAIN
12C CAMPO TELLEZ CasandraYellow Course
15C CARRION PEREZ Mª LuzYellow Course
13D PUCHE GARCIA MonicaYellow Course
FIN - FINLAND
14D ANDSTRÖM KirsiYellow Course
FRA - FRANCE
12B CHEVRIER VirginieYellow Course
13B PIERCE CharlotteYellow Course
GBR - GREAT BRITAIN
16B HAKE SarahYellow Course
15A SEEZ Carol-AnneYellow Course
14B WILLIAMS VictoriaYellow Course
HUN - HUNGARY
12D KOVACSNE BULIN AndreaYellow Course
13C RADA IlonaYellow Course
IRL - IRELAND
11D O'CONNOR OrlaYellow Course
14C O'CONNOR SharonYellow Course
17B POPPLEWELL JaiYellow Course
ITA - ITALY
12A MELONI EleonoraYellow Course
10A NOZIGLIA CinziaYellow Course
11A PENNACCHI LucianaYellow Course
LAT - LATVIA
13A RJABKOVA MarinaYellow Course
NOR - NORWAY
17C BRANDTZAEG JanneYellow Course
RUS - RUSSIA
10B BLANTER YuliaYellow Course
16C SUSLOVA ElenaYellow Course
SLO - SLOVENIA
11C IZGORSEK AndrejaYellow Course
SWE - SWEDEN
10C ASELL StineYellow Course
16A OSTERLUND HelenaYellow Course
17A ROSÉN OLLAS SusanneYellow Course
LM  Longbow Men
AUT - AUSTRIA
14B HAMETNER ReinhardRed Course
10D HARG FranzRed Course
11B MÜHLBURGER AlfredRed Course
CRO - CROATIA
15C MAROSEVIC DarioRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
17C REPAK PavelRed Course
DEN - DENMARK
11D JOCHUMSEN JohannesRed Course
13B LYSGAARD JesRed Course
14A SKJØDT AndersRed Course
ESP - SPAIN
10C FERNANDEZ ALVAREZ Jairo ValentinRed Course
13D IRIARTE LARUMBE Jose LuisRed Course
12B SANCHEZ MARTINEZ Juan MiguelRed Course
EST - ESTONIA
17B WESSELS JacoRed Course
FIN - FINLAND
17A PARTANEN JuhaRed Course
FRA - FRANCE
11C GARDEUR RobinRed Course
GER - GERMANY
12A LIPPEK JürgenRed Course
IRL - IRELAND
16C CALLISTER Alan JohnRed Course
ITA - ITALY
12D DONDI AlfredoRed Course
10A FALETTI GiulianoRed Course
11A PONTREMOLESI MarcoRed Course
LAT - LATVIA
10B NOVADS KristapsRed Course
NOR - NORWAY
15B ANZJOEN SteinRed Course
16D HANSEN Kjell KristianRed Course
13A SIGVARTSEN MortenRed Course
RUS - RUSSIA
16A MELENTEV OlegRed Course
12C PODDEVALIN MikhailRed Course
SLO - SLOVENIA
14C PLESKO RomanRed Course
SVK - SLOVAKIA
15A DARAZS LadislavRed Course
SWE - SWEDEN
13C FOGELBY MikaelRed Course
14D LEPPÄNEN MarkoRed Course
16B NORBERG EmilRed Course
LW  Longbow Women
AUT - AUSTRIA
20A ELLERMANN GeraldineRed Course
18B PITSCHMANN JohannaRed Course
19A SCHÖLMBERGER BeateRed Course
DEN - DENMARK
22C BRUMMER LailaRed Course
23B OBLING Marianne MalmquistRed Course
ESP - SPAIN
19C GARRIDO LAZARO EncarnaRed Course
23A SANJORGE GARCIA MelaniaRed Course
18D SANTAMARIA MARTIN AinhoaRed Course
EST - ESTONIA
19B KELL YlleRed Course
18A SIRKEL-SUVISTE IngeRed Course
FIN - FINLAND
22B ALAJA InkeRed Course
21D GRÖNQVIST Anna-LeenaRed Course
FRA - FRANCE
20D RAMOS DanieleRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
21B WILLIAMS EmilyRed Course
HUN - HUNGARY
19D BORSODI OrsolyaRed Course
ITA - ITALY
20B BARBARO GiuliaRed Course
21A BASSI IuanaRed Course
18C SACCHETTI PaolaRed Course
SLO - SLOVENIA
20C LJUBEJ TanjaRed Course
22A MAVRIC PLESKO IrenaRed Course
21C NOLIMAL RenataRed Course
SWE - SWEDEN
23C BERGHUVUD Asa-LenaRed Course
IM  Instinctive Men
AUT - AUSTRIA
1D BERGER HermannRed Course
3A GRÜNSTEIDL KlausRed Course
2B URL GünterRed Course
BEL - BELGIUM
7A PUTTEMANS PieterRed Course
CRO - CROATIA
7C ARACIC MileRed Course
CZE - CZECH REPUBLIC
5C KOUTNY JanRed Course
3C MADURKAY PetrRed Course
DEN - DENMARK
2A CHRISTENSEN ZibrandtRed Course
1C CHRISTIANSEN FrankRed Course
6C JOHANSEN Martin RenéRed Course
ESP - SPAIN
4A LOPEZ UBAGO JoaquinRed Course
2D ROBLES SANCHEZ GuillermoRed Course
5B VERA MUÑOZ AgustínRed Course
FIN - FINLAND
8A ALLEN PetriRed Course
7B JUVANI JuhaRed Course
GBR - GREAT BRITAIN
5A CULLEN JedRed Course
4B STEVENS TerryRed Course
HUN - HUNGARY
4D FABOS LaszloRed Course
ITA - ITALY
6B LAZZARONI EnzoRed Course
1B PITTALUGA FabioRed Course
3D SORIA FedeleRed Course
NOR - NORWAY
2C BAKKE TerjeRed Course
6D BRYNE Rolf IRed Course
4C STOROIEN BjornRed Course
RUS - RUSSIA
3B ALKIN ViktorRed Course
SLO - SLOVENIA
5D HORVAT KristijanRed Course
8C PAVACIC SandiRed Course
SVK - SLOVAKIA
8D GAVAC JurajRed Course
6A MALEK PeterRed Course
7D PASKULIAK RobertRed Course
SWE - SWEDEN
8B BLOMKVIST SvenRed Course
1A PEDERSEN BrianRed Course
IW  Instinctive Women
AUT - AUSTRIA
20B BRANDSTÄTTER MartinaYellow Course
21A NOVI KarinYellow Course
19B WEINBERGER ClaudiaYellow Course
CZE - CZECH REPUBLIC
21D KORABECNA JarmilaYellow Course
22B NAVRATILOVA RadkaYellow Course
DEN - DENMARK
20D HOLTEN RikkeYellow Course
22D KJÆR-LEFEVRE StineYellow Course
23B QUAADE NinnaYellow Course
ESP - SPAIN
22C FERNANDEZ LOPEZ Maria del CarmenYellow Course
23C IRAGO OCONNOR PatriciaYellow Course
21C VASCO IÑIGO MontseYellow Course
HUN - HUNGARY
20C GYORGYNE KERESZT PiroskaYellow Course
19C KUKORELLI EditYellow Course
ITA - ITALY
20A DONATI MichelaYellow Course
23A FORNI MarilenaYellow Course
19A VANNINI SabrinaYellow Course
NOR - NORWAY
22A HALDORHAMN Hilde MYellow Course
SLO - SLOVENIA
19D PAVACIC MojcaYellow Course
SVK - SLOVAKIA
21B MALKOVA ErikaYellow Course

Ianseo on Facebook

Ianseo on Twitter