Resultatlista skjutstil och åldersklass - individuell | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pos. | Skytt | Klubbnr-klubb | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||
Recurve - Under 16 Women [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | SCHMIDT Molly | 40185 - Nykvarns BSK | 240/ 1 | 240 | 5 | 10 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 240 | |||||||||||||||||||
2 | ROLIN Alva | 40185 - Nykvarns BSK | 234/ 2 | 234 | 2 | 10 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 234 | |||||||||||||||||||
Recurve - Under 21 Women [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | WAHLBERG Emma | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 263/ 1 | 263 | 11 | 5 | |||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 263 | |||||||||||||||||||
Recurve - Men [Efter 30 pilar (Omgång: 1) - Efter 30 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | GRAPE Arent | 3993 - Södertälje BF | 272/ 1 | 272 | 11 | 14 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 272 | |||||||||||||||||||
2 | ÅHLUND Cenneth | 40185 - Nykvarns BSK | 255/ 2 | 255 | 8 | 9 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 255 | |||||||||||||||||||
3 | BORGES MÁLIA Miguel | 7896 - Upplands Väsby BSK | 235/ 3 | 235 | 2 | 9 | |||||||||||||
7896 - Upplands Väsby BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 235 | |||||||||||||||||||
Recurve - Women [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | LINGONBACKE Tuva | 7895 - Tyresö BS | 253/ 1 | 253 | 6 | 8 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 253 | |||||||||||||||||||
Recurve - 50 Men | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | LILJEGREN Jan | 7895 - Tyresö BS | 255/ 1 | 255 | 7 | 7 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 255 | |||||||||||||||||||
Recurve - 60 Men [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | MALMSTRÖM Yngve | 3993 - Södertälje BF | 279/ 1 | 279 | 13 | 14 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 279 | |||||||||||||||||||
2 | ERIKSSON Kjell | 3993 - Södertälje BF | 265/ 2 | 265 | 5 | 18 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 265 | |||||||||||||||||||
3 | VINBERG Kai | 3993 - Södertälje BF | 234/ 3 | 234 | 6 | 5 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 234 | |||||||||||||||||||
Barebow - Under 13 Men [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | FORSLUND Isak | 45393 - Avesta Bågskytteklubb | 254/ 1 | 254 | 5 | 12 | |||||||||||||
45393 - Avesta Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
12m-1: 254 | |||||||||||||||||||
2 | KASPEROWSKI Lukas | 40185 - Nykvarns BSK | 118/ 2 | 118 | 1 | 1 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 118 | |||||||||||||||||||
Barebow - Under 13 Women [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | RONNEKVIST LJUNGSKOG Elin | 40185 - Nykvarns BSK | 208/ 1 | 208 | 0 | 3 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 208 | |||||||||||||||||||
2 | DAHLBACKA Timjan | 40185 - Nykvarns BSK | 191/ 2 | 191 | 3 | 1 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 191 | |||||||||||||||||||
3 | WETTERGREN Ellie | 40185 - Nykvarns BSK | 169/ 3 | 169 | 3 | 2 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 169 | |||||||||||||||||||
Barebow - Under 21 Men [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | DAHLQVIST Emil | 7896 - Upplands Väsby BSK | 73/ 1 | 73 | 0 | 0 | |||||||||||||
7896 - Upplands Väsby BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 73 | |||||||||||||||||||
Barebow - 21 Men [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | KASPEROWSKI Joakim | 40185 - Nykvarns BSK | 171/ 1 | 171 | 2 | 3 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 171 | |||||||||||||||||||
2 | EDLUND André | 40185 - Nykvarns BSK | 130/ 2 | 130 | 2 | 0 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 130 | |||||||||||||||||||
Barebow - Men [Efter 30 pilar (Omgång: 1) - Efter 30 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ABRAHAMSSON Jan-Åke | 7904 - Strängnäs BSK | 258/ 1 | 258 | 9 | 9 | |||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 258 | |||||||||||||||||||
2 | ZIPLIES Hartmut | 39815 - IF Ulvarna BSK | 248/ 2 | 248 | 5 | 11 | |||||||||||||
39815 - IF Ulvarna BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 248 | |||||||||||||||||||
3 | JANSSON Magnus | 7888 - BK Danapilen | 245/ 3 | 245 | 8 | 6 | |||||||||||||
7888 - BK Danapilen | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
4 | HILTUNEN Pertti | 7904 - Strängnäs BSK | 245/ 4 | 245 | 5 | 7 | |||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
5 | SANDGREN Per | 7903 - Stallarholmens BK | 242/ 5 | 242 | 7 | 8 | |||||||||||||
7903 - Stallarholmens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 242 | |||||||||||||||||||
6 | GUNNES Lars | 3993 - Södertälje BF | 228/ 6 | 228 | 3 | 8 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 228 | |||||||||||||||||||
7 | ANDERSSON Kenneth | 40185 - Nykvarns BSK | 214/ 7 | 214 | 2 | 6 | |||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 214 | |||||||||||||||||||
8 | WAHLQVIST Michael | 1470 - Ekerö IK | 188/ 8 | 188 | 1 | 3 | |||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
18m-1: 188 | |||||||||||||||||||
Barebow - Women [Efter 30 pilar (Omgång: 1) - Efter 30 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ANDERSSON Pernilla | 3993 - Södertälje BF | 263/ 1 | 263 | 9 | 11 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 263 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Lisbeth | 7904 - Strängnäs BSK | 249/ 2 | 249 | 5 | 10 | |||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 249 | |||||||||||||||||||
3 | LILJA Carina | 7871 - BK Pantern | 245/ 3 | 245 | 5 | 0 | |||||||||||||
7871 - BK Pantern | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
4 | ÅSÉLL Stine | 3818 - Stockholms BK | 240/ 4 | 240 | 3 | 10 | |||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 240 | |||||||||||||||||||
5 | HELLSING Agnieszka | 7896 - Upplands Väsby BSK | 222/ 5 | 222 | 3 | 4 | |||||||||||||
7896 - Upplands Väsby BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 222 | |||||||||||||||||||
Barebow - 50 Men [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | MÖRÉN Johan | 39815 - IF Ulvarna BSK | 240/ 1 | 240 | 6 | 5 | |||||||||||||
39815 - IF Ulvarna BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 240 | |||||||||||||||||||
Barebow - 60 Men [Efter 30 pilar (Omgång: 2) - Efter 30 pilar (Omgång: 1)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | LINDKVIST Carl | 44935 - Roslagens Bågskytteklubb | 253/ 1 | 253 | 6 | 9 | |||||||||||||
44935 - Roslagens Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
18m-1: 253 | |||||||||||||||||||
2 | SEGER Björne | 7895 - Tyresö BS | 233/ 2 | 233 | 3 | 5 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 233 | |||||||||||||||||||
3 | SONESTEDT Per | 7904 - Strängnäs BSK | 197/ 3 | 197 | 2 | 2 | |||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 197 | |||||||||||||||||||
Barebow - 60 Women [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | HUZELIUS Elisabeth | 7895 - Tyresö BS | 222/ 1 | 222 | 2 | 6 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 222 | |||||||||||||||||||
2 | ALBÅGE Kerstin | 7895 - Tyresö BS | 171/ 2 | 171 | 1 | 1 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 171 | |||||||||||||||||||
Compound - Under 16 Women | |||||||||||||||||||
12m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | HOLA Julia | 3818 - Stockholms BK | 284/ 1 | 284 | 14 | 16 | |||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 284 | |||||||||||||||||||
Compound - Men [Efter 30 pilar (Omgång: 1) - Efter 30 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | ANDERSSON Jonas | 3993 - Södertälje BF | 288/ 1 | 288 | 18 | 12 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 288 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Rolf | 3993 - Södertälje BF | 284/ 2 | 284 | 14 | 16 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 284 | |||||||||||||||||||
3 | ERIKSSON Eva | 7829 - BS Gothia | 281/ 3 | 281 | 12 | 17 | |||||||||||||
7829 - BS Gothia | |||||||||||||||||||
18m-1: 281 | |||||||||||||||||||
4 | ELMEFORS Mats | 7895 - Tyresö BS | 280/ 4 | 280 | 12 | 16 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 280 | |||||||||||||||||||
5 | ROOZBAHANI Danial | 7888 - BK Danapilen | 278/ 5 | 278 | 11 | 16 | |||||||||||||
7888 - BK Danapilen | |||||||||||||||||||
18m-1: 278 | |||||||||||||||||||
6 | HÄGGKVIST Tom | 3993 - Södertälje BF | 275/ 6 | 275 | 9 | 18 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 275 | |||||||||||||||||||
7 | BEGLARI Masoud | 7896 - Upplands Väsby BSK | 272/ 7 | 272 | 5 | 22 | |||||||||||||
7896 - Upplands Väsby BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 272 | |||||||||||||||||||
8 | HOLA Dawid | 3818 - Stockholms BK | 269/ 8 | 269 | 10 | 17 | |||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 269 | |||||||||||||||||||
Compound - Women [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | THOMASSON Marianne | 7895 - Tyresö BS | 264/ 1 | 264 | 3 | 19 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 264 | |||||||||||||||||||
Longbow - Men [Efter 30 pilar (Omgång: 1) - Efter 30 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | FOGELBY Mikael | 40479 - Stenbro BS | 263/ 1 | 263 | 8 | 11 | |||||||||||||
40479 - Stenbro BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 263 | |||||||||||||||||||
2 | TIMÉN Stefan | 3993 - Södertälje BF | 245/ 2 | 245 | 7 | 5 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
3 | EK Magnus | 7895 - Tyresö BS | 242/ 3 | 242 | 5 | 9 | |||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 242 | |||||||||||||||||||
Longbow - Women [Efter 30 pilar (Omgång: 2) - Efter 30 pilar (Omgång: 1)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | KARLSSON Lotta | 7896 - Upplands Väsby BSK | 238/ 1 | 238 | 6 | 6 | |||||||||||||
7896 - Upplands Väsby BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 238 | |||||||||||||||||||
2 | HÄSELBARTH Carina | 31583 - BK Fiskgjusen | 222/ 2 | 222 | 2 | 8 | |||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
18m-1: 222 | |||||||||||||||||||
3 | BÄCKLUND Viola | 40479 - Stenbro BS | 216/ 3 | 216 | 3 | 6 | |||||||||||||
40479 - Stenbro BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 216 | |||||||||||||||||||
Traditional - Under 21 Women | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | BINGEFORS WAHLQVIST Moa Bingefors | 1470 - Ekerö IK | 235/ 1 | 235 | 5 | 5 | |||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
18m-1: 235 | |||||||||||||||||||
Traditional - Men [Efter 30 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | EKELING Tobias | 1470 - Ekerö IK | 260/ 1 | 260 | 8 | 10 | |||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
18m-1: 260 | |||||||||||||||||||
2 | ÖSTERLUND Helena | 3993 - Södertälje BF | 253/ 2 | 253 | 3 | 15 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 253 | |||||||||||||||||||
3 | HÄGER Hans | 53108 - Kävlinge BSK | 245/ 3 | 245 | 3 | 10 | |||||||||||||
53108 - Kävlinge BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 245 | |||||||||||||||||||
4 | FRANK Peter | 3993 - Södertälje BF | 233/ 4 | 233 | 4 | 7 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 233 | |||||||||||||||||||
Traditional - 60 Men | |||||||||||||||||||
18m-1 | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||||
1 | VIBERG Hans | 3993 - Södertälje BF | 218/ 1 | 218 | 1 | 8 | |||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 218 |