Resultatlista skjutstil och åldersklass - individuell | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pos. | Skytt | Klubbnr-klubb | Total | 10 | 9 | ||||||||||||||
Recurve - Under 16 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | 12m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | SVENSSON Robert | 7948 - Mjölby BS | 275/ 1 | 261/ 1 | 536 | 23 | 17 | ||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
12m-1: 275, 12m-2: 261 | |||||||||||||||||||
Recurve - Under 16 Women [Efter 60 pilar (Omgång: 1) - Efter 60 pilar (Omgång: 2)] | |||||||||||||||||||
12m-1 | 12m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | BOHMAN Elsa | 7935 - Tibro BS | 282/ 1 | 283/ 1 | 565 | 31 | 23 | ||||||||||||
7935 - Tibro BS | |||||||||||||||||||
12m-1: 282, 12m-2: 283 | |||||||||||||||||||
2 | ROLIN Alva | 40185 - Nykvarns BSK | 257/ 2 | 233/ 2 | 490 | 8 | 19 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 257, 12m-2: 233 | |||||||||||||||||||
3 | ANDERSSON Yrsa | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 234/ 3 | 208/ 4 | 442 | 9 | 9 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
12m-1: 234, 12m-2: 208 | |||||||||||||||||||
4 | SCHMIDT Molly | 40185 - Nykvarns BSK | 214/ 4 | 217/ 3 | 431 | 5 | 12 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 214, 12m-2: 217 | |||||||||||||||||||
Recurve - Under 21 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | VARGA Emil | 40185 - Nykvarns BSK | 259/ 1 | 261/ 1 | 520 | 16 | 22 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 259, 18m-2: 261 | |||||||||||||||||||
2 | LIDEMALM Arvid | 7948 - Mjölby BS | 250/ 2 | 252/ 2 | 502 | 9 | 22 | ||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 250, 18m-2: 252 | |||||||||||||||||||
3 | NYSTRÖM JANSSON Tim | 7915 - Karlstads BK | 234/ 3 | 247/ 3 | 481 | 7 | 21 | ||||||||||||
7915 - Karlstads BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 234, 18m-2: 247 | |||||||||||||||||||
Recurve - Under 21 Women [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | ANDERSSON Freya | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 279/ 1 | 276/ 1 | 555 | 27 | 22 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 279, 18m-2: 276 | |||||||||||||||||||
2 | WAHLBERG Emma | 7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | 267/ 2 | 264/ 2 | 531 | 19 | 26 | ||||||||||||
7850 - Sundsvall-Ortvikens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 267, 18m-2: 264 | |||||||||||||||||||
Recurve - Men [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | ANDERSSON Niklas | 45393 - Avesta Bågskytteklubb | 285/ 1 | 287/ 1 | 572 | 38 | 17 | ||||||||||||
45393 - Avesta Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
18m-1: 285, 18m-2: 287 | |||||||||||||||||||
2 | GRAPE Arent | 3993 - Södertälje BF | 283/ 2 | 283/ 2 | 566 | 34 | 20 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 283, 18m-2: 283 | |||||||||||||||||||
3 | MALMSTRÖM Yngve | 3993 - Södertälje BF | 268/ 3 | 263/ 3 | 531 | 16 | 28 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 268, 18m-2: 263 | |||||||||||||||||||
4 | ÅHLUND Cenneth | 40185 - Nykvarns BSK | 259/ 4 | 262/ 5 | 521 | 11 | 24 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 259, 18m-2: 262 | |||||||||||||||||||
5 | BOSTRÖM Conny | 7948 - Mjölby BS | 254/ 5 | 263/ 4 | 517 | 16 | 19 | ||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 254, 18m-2: 263 | |||||||||||||||||||
6 | SVENUNGSSON Gustaf | 44935 - Roslagens Bågskytteklubb | 240/ 6 | 229/ 6 | 469 | 5 | 14 | ||||||||||||
44935 - Roslagens Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
18m-1: 240, 18m-2: 229 | |||||||||||||||||||
7 | HUSSIN ZADE Jafar | 7821 - BSK Siljanspilen | 213/ 7 | 208/ 7 | 421 | 7 | 10 | ||||||||||||
7821 - BSK Siljanspilen | |||||||||||||||||||
18m-1: 213, 18m-2: 208 | |||||||||||||||||||
Recurve - Women [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | LIND Kristina | 39828 - Linköpings SKF | 274/ 1 | 274/ 1 | 548 | 27 | 17 | ||||||||||||
39828 - Linköpings SKF | |||||||||||||||||||
18m-1: 274, 18m-2: 274 | |||||||||||||||||||
2 | SVENSSON Elisabeth | 7948 - Mjölby BS | 252/ 2 | 229/ 2 | 481 | 7 | 22 | ||||||||||||
7948 - Mjölby BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 252, 18m-2: 229 | |||||||||||||||||||
Recurve - 60 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | VINBERG Kai | 3993 - Södertälje BF | 258/ 1 | 244/ 1 | 502 | 14 | 17 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 258, 18m-2: 244 | |||||||||||||||||||
Barebow - Under 13 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
12m-1 | 12m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | FORSLUND Isak | 45393 - Avesta Bågskytteklubb | 266/ 1 | 253/ 1 | 519 | 10 | 30 | ||||||||||||
45393 - Avesta Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
12m-1: 266, 12m-2: 253 | |||||||||||||||||||
2 | KÅRLYCKE Caspian | 40185 - Nykvarns BSK | 188/ 2 | 222/ 2 | 410 | 7 | 8 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
12m-1: 188, 12m-2: 222 | |||||||||||||||||||
Barebow - 21 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | KASPEROWSKI Joakim | 40185 - Nykvarns BSK | 201/ 1 | 191/ 1 | 392 | 8 | 6 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 201, 18m-2: 191 | |||||||||||||||||||
2 | SKÅNBERG Mårten | 40185 - Nykvarns BSK | 102/ 2 | 78/ 2 | 180 | 0 | 1 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 102, 18m-2: 78 | |||||||||||||||||||
Barebow - Men [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | JONSSON Erik | 40385 - BSK Edsbyn | 276/ 1 | 279/ 1 | 555 | 36 | 16 | ||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
18m-1: 276, 18m-2: 279 | |||||||||||||||||||
2 | ZIPLIES Hartmut | 39815 - IF Ulvarna BSK | 257/ 2 | 252/ 4 | 509 | 14 | 16 | ||||||||||||
39815 - IF Ulvarna BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 257, 18m-2: 252 | |||||||||||||||||||
3 | SANDGREN Per | 7903 - Stallarholmens BK | 247/ 8 | 252/ 3 | 499 | 11 | 17 | ||||||||||||
7903 - Stallarholmens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 247, 18m-2: 252 | |||||||||||||||||||
4 | GUNNES Lars | 3993 - Södertälje BF | 252/ 4 | 247/ 6 | 499 | 10 | 15 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 252, 18m-2: 247 | |||||||||||||||||||
5 | THORSLUND Urban | 3818 - Stockholms BK | 242/ 9 | 253/ 2 | 495 | 10 | 21 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 242, 18m-2: 253 | |||||||||||||||||||
6 | LINDFORS Lars-Erik | 45393 - Avesta Bågskytteklubb | 248/ 7 | 244/ 7 | 492 | 9 | 15 | ||||||||||||
45393 - Avesta Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
18m-1: 248, 18m-2: 244 | |||||||||||||||||||
7 | JANSSON Magnus | 7888 - BK Danapilen | 249/ 6 | 239/10 | 488 | 13 | 16 | ||||||||||||
7888 - BK Danapilen | |||||||||||||||||||
18m-1: 249, 18m-2: 239 | |||||||||||||||||||
8 | HILTUNEN Pertti | 7904 - Strängnäs BSK | 233/13 | 251/ 5 | 484 | 11 | 17 | ||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 233, 18m-2: 251 | |||||||||||||||||||
9 | BERGHOLTZ Linus | 7895 - Tyresö BS | 239/10 | 243/ 8 | 482 | 9 | 15 | ||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 239, 18m-2: 243 | |||||||||||||||||||
10 | HALL Robert | 7905 - Kungsängens BK | 251/ 5 | 227/12 | 478 | 7 | 22 | ||||||||||||
7905 - Kungsängens BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 251, 18m-2: 227 | |||||||||||||||||||
11 | SEGER Björne | 7895 - Tyresö BS | 236/12 | 242/ 9 | 478 | 5 | 17 | ||||||||||||
7895 - Tyresö BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 236, 18m-2: 242 | |||||||||||||||||||
12 | BERGMAN Krister | 26880 - Säters IF BSK | 233/14 | 231/11 | 464 | 5 | 17 | ||||||||||||
26880 - Säters IF BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 233, 18m-2: 231 | |||||||||||||||||||
13 | SONESTEDT Per | 7904 - Strängnäs BSK | 236/11 | 217/13 | 453 | 10 | 11 | ||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 236, 18m-2: 217 | |||||||||||||||||||
14 | MÖRÉN Johan | 39815 - IF Ulvarna BSK | 203/15 | 190/14 | 393 | 4 | 8 | ||||||||||||
39815 - IF Ulvarna BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 203, 18m-2: 190 | |||||||||||||||||||
15 | WAHLQVIST Michael | 1470 - Ekerö IK | 151/16 | 131/15 | 282 | 2 | 3 | ||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
18m-1: 151, 18m-2: 131 | |||||||||||||||||||
16 | SCHANDERSSON Casper | 40185 - Nykvarns BSK | 257/ 3 | 0 | 257 | 8 | 9 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 257, 18m-2: 0 | |||||||||||||||||||
Barebow - Women [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | BJÖRKLUND Lina | 40385 - BSK Edsbyn | 248/ 1 | 257/ 1 | 505 | 9 | 25 | ||||||||||||
40385 - BSK Edsbyn | |||||||||||||||||||
18m-1: 248, 18m-2: 257 | |||||||||||||||||||
2 | HÖGLUND Lena | 7899 - Eskilstuna BS | 241/ 2 | 239/ 2 | 480 | 8 | 13 | ||||||||||||
7899 - Eskilstuna BS | |||||||||||||||||||
18m-1: 241, 18m-2: 239 | |||||||||||||||||||
3 | TIMMIN Cecilia | 3818 - Stockholms BK | 236/ 4 | 220/ 3 | 456 | 5 | 16 | ||||||||||||
3818 - Stockholms BK | |||||||||||||||||||
18m-1: 236, 18m-2: 220 | |||||||||||||||||||
4 | ROSÉN OLLAS Susanne | 7821 - BSK Siljanspilen | 238/ 3 | 212/ 4 | 450 | 6 | 12 | ||||||||||||
7821 - BSK Siljanspilen | |||||||||||||||||||
18m-1: 238, 18m-2: 212 | |||||||||||||||||||
Barebow - 60 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | LINDKVIST Carl | 44935 - Roslagens Bågskytteklubb | 234/ 1 | 247/ 1 | 481 | 12 | 11 | ||||||||||||
44935 - Roslagens Bågskytteklubb | |||||||||||||||||||
18m-1: 234, 18m-2: 247 | |||||||||||||||||||
Barebow - 60 Women [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | WALMSTEDT Kerstin | 40185 - Nykvarns BSK | 168/ 1 | 170/ 1 | 338 | 2 | 6 | ||||||||||||
40185 - Nykvarns BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 168, 18m-2: 170 | |||||||||||||||||||
Compound - Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | ANDERSSON Rolf | 3993 - Södertälje BF | 289/ 1 | 286/ 2 | 575 | 36 | 23 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 289, 18m-2: 286 | |||||||||||||||||||
2 | ANDERSSON Jonas | 3993 - Södertälje BF | 286/ 2 | 289/ 1 | 575 | 35 | 25 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 286, 18m-2: 289 | |||||||||||||||||||
3 | HÄGGKVIST Tom | 3993 - Södertälje BF | 277/ 3 | 275/ 4 | 552 | 16 | 40 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 277, 18m-2: 275 | |||||||||||||||||||
4 | ROOZBAHANI Danial | 7888 - BK Danapilen | 270/ 4 | 276/ 3 | 546 | 21 | 31 | ||||||||||||
7888 - BK Danapilen | |||||||||||||||||||
18m-1: 270, 18m-2: 276 | |||||||||||||||||||
5 | SVENSSON Dan | 43312 - Huddinge BSK | 258/ 5 | 214/ 5 | 472 | 4 | 29 | ||||||||||||
43312 - Huddinge BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 258, 18m-2: 214 | |||||||||||||||||||
Compound - Women [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | WINSENNE Jennifer | 7897 - BSK Uven | 293/ 1 | 285/ 1 | 578 | 38 | 22 | ||||||||||||
7897 - BSK Uven | |||||||||||||||||||
18m-1: 293, 18m-2: 285 | |||||||||||||||||||
Compound - 60 Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | LINDBLAD Anders | 43312 - Huddinge BSK | 276/ 1 | 271/ 1 | 547 | 12 | 43 | ||||||||||||
43312 - Huddinge BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 276, 18m-2: 271 | |||||||||||||||||||
2 | OLSSON Lennart | 7904 - Strängnäs BSK | 100/ 2 | 0 | 100 | 0 | 6 | ||||||||||||
7904 - Strängnäs BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 100, 18m-2: 0 | |||||||||||||||||||
Longbow - Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | BERGH Göran | 3993 - Södertälje BF | 249/ 1 | 258/ 1 | 507 | 10 | 22 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 249, 18m-2: 258 | |||||||||||||||||||
Longbow - Women [Efter 60 pilar (Omgång: 2) - Efter 60 pilar (Omgång: 1)] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | KARLSSON Lotta | 7896 - Upplands Väsby BSK | 247/ 1 | 240/ 1 | 487 | 13 | 13 | ||||||||||||
7896 - Upplands Väsby BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 247, 18m-2: 240 | |||||||||||||||||||
2 | HÄSELBARTH Carina | 31583 - BK Fiskgjusen | 212/ 2 | 234/ 2 | 446 | 6 | 11 | ||||||||||||
31583 - BK Fiskgjusen | |||||||||||||||||||
18m-1: 212, 18m-2: 234 | |||||||||||||||||||
Traditional - Men [Efter 60 pilar] | |||||||||||||||||||
18m-1 | 18m-2 | Total | 10 | 9 | |||||||||||||||
1 | EKELING Tobias | 1470 - Ekerö IK | 265/ 1 | 272/ 1 | 537 | 18 | 26 | ||||||||||||
1470 - Ekerö IK | |||||||||||||||||||
18m-1: 265, 18m-2: 272 | |||||||||||||||||||
2 | SVENSSON Linus | 43312 - Huddinge BSK | 232/ 3 | 270/ 2 | 502 | 16 | 20 | ||||||||||||
43312 - Huddinge BSK | |||||||||||||||||||
18m-1: 232, 18m-2: 270 | |||||||||||||||||||
3 | FRANK Peter | 3993 - Södertälje BF | 234/ 2 | 255/ 3 | 489 | 9 | 21 | ||||||||||||
3993 - Södertälje BF | |||||||||||||||||||
18m-1: 234, 18m-2: 255 |